Alla Ikkabs medarbetare
hittar du här

Stefan Svahn

VD & Marknad
  • Kontor: 033 20 56 92
  • Mobil: 0703 13 24 26
  • stefan.svahn@ikkab.se

Henrik Svenningsson

Affärsområdeschef för Infrastruktur
  • Kontor: 033 720 31 17
  • Mobil: 0730 68 10 49
  • henrik.svenningsson@ikkab.se

Magnus Nordgren

Administrationschef
  • Kontor: 033 20 56 82
  • Mobil: 0703 13 21 83
  • magnus.nordgren@ikkab.se

Patrik Carlén

IT & Kvalitet & Miljö
  • Kontor: 033 20 56 93
  • Mobil: 0703 13 64 76
  • patrik.carlen@ikkab.se

Fredrik Wiktorsson

Gruppchef Fastighet & Industri i Borås
  • Kontor: 033-20 56 78
  • Mobil: 0703-13 56 57
  • fredrik.wiktorsson@ikkab.se

Rickard Alexanderson

Gruppchef Infrastruktur Borås & Göteborg
  • Kontor: 033 20 56 84
  • Mobil: 0703 13 18 29
  • rickard.alexanderson@ikkab.se

Per Sandgren

Gruppchef Infrastruktur Västerås, Köping & Avesta
  • Kontor: 0214-75 81 08
  • Mobil: 0704-26 13 18
  • per.sandgren@ikkab.se

Paul Amos

Gruppchef Fastighet & Industri Stockholm & Uppsala
  • Kontor: 08-556 965 82
  • Mobil: 0708-14 42 23
  • paul.amos@ikkab.se

Fredrik Augustsson

Gruppchef Infrastruktur och Fastighet & Industri Jönköping och Växjö
  • Kontor: 0364406396
  • Mobil: 0704261360
  • fredrik.augustsson@ikkab.se

Oscar Gantz

Gruppchef Fastighet & Industri Västerås, Köping & Avesta
  • Kontor: 021-475 81 07
  • Mobil: 070-426 13 16
  • oscar.gantz@ikkab.se

André Öberg

Gruppchef Fastighet & Industri Umeå
  • Kontor: 090 10 55 94
  • Mobil: 0706 46 98 44
  • andre.oberg@ikkab.se

Huvudkontor

Borås

  • Besök- och postadress:
  • Västerbrogatan 8
  • 503 30 Borås
  • Växel: 033 20 56 90
  • Fax: 033 20 56 99
  • info@ikkab.se

IKKAB
Organisationsnummer: 556713-7962

Etableringar

  • Köping
  • Besök- och postadress:
  • Esplanaden 8
  • 731 30 Köping
  • Krylbo
  • Besök- och postadress:
  • Stationsgatan 8
  • 775 50 Krylbo
  • Göteborg
  • Besök- och postadress:
  • Kilsgatan 10
  • 411 04 Göteborg
  • Jönköping
  • Besök- och postadress:
  • Bultvägen 1
  • 553 02 Jönköping
  • Umeå
  • Besök- och postadress:
  • Storgatan 43
  • 903 26 Umeå
  • Västerås
  • Besök- och postadress:
  • Stansargränd 6
  • 721 30 Västerås
  • Växjö
  • Besök- och postadress:
  • Honnörsgatan 26
  • 352 36 Växjö
  • Stockholm
  • Besök- och postadress:
  • Hammarby Kajgata 12, 2tr
  • 120 30 Stockholm
  • Uppsala
  • Besök- och postadress:
  • Kungsgatan 62, 2tr
  • 753 41 Uppsala

Kontakta

Lediga tjänster hos oss

Kraftledningsprojektör

Vi söker dig som vill arbeta med projektering, konstruktion, nätplanering, förstudier och utredningar av region- och stamledningar, 40-400 kV. Du leder ett eller flera projekt där du samtidigt representerar...

Läs mer

Projektör lokalnät 0,4 – 40 kV

Arbetsuppgifterna består av projektering av elnät från 0,4 kV till 40 kV. Detta innebär att beräkna och dimensionera ledningsnät och transformatorstationer vid om, till eller nybyggnad av ledningsnätet. Vi ser gärna att du...

Läs mer

Uppdragsledare för installation

Som uppdragsledare inom installation kommer du att leda och driva utredning och projektering i större uppdrag. I rollen ingår, förutom det tekniska ansvaret, att samordna, leda och fördela resurser...

Läs mer

Kalkylator

Vi söker kalkylatorer inom el, tele, it och säkerhet. Ditt huvudansvar blir att ta fram mängdkalkyler åt kommuner, entreprenörer, fastighetsbolag osv. Vi ser helst att du har el-bakgrund, CAD-vana...

Läs mer